До уваги суб’єктів господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні!

Правові, економічні та організаційні засади реалізації державної політики у сфері зайнятості населення, гарантії держави щодо захисту прав громадян на працю та реалізації їхніх прав на соціальний захист від безробіття визначені Законом України «Про зайнятість населення» від 05.04.2012 № 5067-VI (далі – Закон № 5067).
Суб’єкт господарювання, який надає послуги з посередництва у працевлаштуванні, – це зареєстрована в установленому законом порядку юридична особа, яка провадить господарську діяльність, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, а також фізична особа – підприємець, що надають послуги з посередництва у працевлаштуванні в Україні та/або за кордоном відповідно до Закону № 5067 та інших актів законодавства.
Вони мають бути зареєстровані з такими видами діяльності:

  • 78.10 – агентства працевлаштування;
  • 78.20 – агентства тимчасового працевлаштування;
  • 78.30 – інша діяльність із забезпечення трудовими ресурсами.
    До послуг з посередництва у працевлаштуванні належать:
    пошук роботи та сприяння у працевлаштуванні особи;
    добір працівників відповідно до замовлень роботодавців (у тому числі іноземних) у межах укладених з роботодавцями договорів (контрактів).
    Перелік суб’єктів господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні, та суб’єктів господарювання, які здійснюють наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні у інших роботодавців, формується та ведеться Державним центром зайнятості (ДЦЗ) в установленому постановою Кабінету Міністрів України від 05.06.2013 № 400 «Про затвердження Порядку формування та ведення переліку суб’єктів господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні, та суб’єктів господарювання, які здійснюють наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в інших роботодавців».
    Суб’єктам господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні в Україні, забороняється отримувати від громадян, яким надано зазначені послуги, гонорари, комісійні та інші винагороди. Оплата послуг з працевлаштування здійснюється виключно роботодавцем, якому надано такі послуги.
    Послуги з посередництва можуть надаватися виключно після реєстрації суб’єкта господарювання та подання декларації.
    Суб’єкти господарювання, що надають послуги з посередництва, зобов’язані надавати громадянам повну та достовірну інформацію, забезпечувати захист інформації, що надійшла від громадян, які звертаються з метою працевлаштування, та конфіденційність комерційної інформації роботодавців, подавати встановлену законодавством звітність.
    Суб’єкти господарювання, які надають послуги з посередництва, не мають права свідомо здійснювати набір, працевлаштування або наймання працівників для робіт, пов’язаних з неприйнятними небезпеками і ризиками, а також для робіт, на яких ці працівники можуть стати жертвами зловживань чи дискримінації будь-якого характеру, а також надавати працівників у розпорядження роботодавця для заміни його працівників, які проводять страйк або інші колективні дії.
    Консультації та роз’яснення можна отримати за посиланнями:
    e-mail: rv.dsp.gov.ua
    Фейсбук: https://www.facbook.com/zmu.dsp.rivne
    СЕРВІС «ІНТЕРАКТИВНИЙ ІНСПЕКТОР»
    e-mail: interaktyvnyyinspektor@gmail.com
    +38 096-354-66-91 гаряча лінія для надання швидких консультацій (вартість згідно з тарифами вашого оператора)
    Отримати більше інформації та рекомендацій щодо трудових відносин у період воєнного стану можна на інформаційному порталі Держпраці: https://pratsia.in.ua/

За інформацією
Управління інспекційної діяльності у Рівненській області
Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

Перейти до вмісту